İSTANBUL-BAKAN KURUM OKMEYDANI KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞANTİYESİNİ ZİYARET ETTİ

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Okmeydanı Kentsel Dönüşüm 1’inci Etap Şantiyesini ziyaret etti. Şantiyede çalışanlarla sohbet eden Kurum, ‘Burası 6 ay önce başladığımız Okmeydanı kentsel dönüşüm projesidir. Beyoğlu Belediyemizle gerçekleştirdiğimiz ve Beyoğlu’nun kalbi diyeceğimiz, gerçekten İstanbul’umuza değer katacak 920 konutluk bir projeyi Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz eliyle inşasını yürütüyoruz. 6 ay önce başladığımız projemiz, şu an yüzde 20 aşamasına geldi. İnşallah 2024 yılı içerisinde Okmeydanı’nda yaşayan vatandaşlarımıza burayı teslim edeceğiz dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Okmeydanı Kentsel Dönüşüm 1’inci Etap Şantiyesi ziyaret ederek, şantiyede çalışanlarla sohbet etti. Kurum ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, ‘Yarın İstanbul’umuzun dönüşümü adına Türkiye yüzyılının dönüşümünü, Gaziosmanpaşa’da Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle hem temel atarak hem vatandaşlarımızın anahtarlarını teslim ederek 1,5 milyon konutluk büyük İstanbul dönüşümüne ilişkin müjdelerimizi de Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacak. İnşallah tüm İstanbul’un riskli konutlarının dönüşümü adına çok önemli bir iradeyi hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koymuş olacağız. Tabii İstanbul’umuzu şu an 39 ilçesinde 93 bin deprem dönüşüm konutumuz fiilen devam etmektedir diye konuştu.

‘BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ DEPREM BÖLGESİNDEKİ İLK KONUTLARI BİTİRECEĞİZ

Bakan Kurum ‘Bir taraftan bayramı karşılıyor olmanın sevinci. Bir taraftan bayramın ikinci gününde deprem bölgesinde bitireceğimiz ilk konutlarımızın teslim ediyor olmamız. Bir aydır orada afetzede kardeşlerimiz için bir mücadele veriyoruz. 11 ilimizde eş zamanlı afet bölgesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. 77’nci gününde 106 bin konutun sözleşmesini imzalamış, inşaat sürecini başlatmış oluyoruz. İnşallah bayramın ikinci günü de ilk konutlarımızı, köy konutlarımızı depremzede kardeşlerimize, Sayın Cumhurbaşkanımızla büyük bir coşku içerisinde teslim edeceğiz şeklinde konuştu.

‘BAYRAMDA CUMHURBAŞKANINDAN MÜJDELER VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın büyük müjdeler vereceğini ifade eden Kurum, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı müjdelerle kentsel dönüşümdeki kararlılığımızı ve buradaki irademizi çok daha yüksek noktalara taşıyacak, devletimizin gerek hibe destekleri, gerek kiraya ilişkin desteklerinde Sayın Cumhurbaşkanımız yarın vatandaşlarımıza Bayram müjdesi olarak verecek. ve inşallah 5 yıl içerisinde İstanbul’umuzun dönüşümüne ilişkin bu iradeyi ortaya koymak ve 1,5 milyon konutluk dönüşümü gerçekleştirmek üzere 2012 yılında başlattığımız projemizi daha da güçlendirerek inşallah milletimize duyurmuş olacağız dedi.

Bakan Kurum, şantiye ziyaretinin ardından Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde STK, kanaat önderleri, gençler, kadınlar, muhtarlar ve iş insanlarıyla son orucunu açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir