TOGG’un İlk Teslimatı Gerçekleşti! Erdoğan, TOGG’un İlk Sahibi

Türkiye’nin ilk yerli otomobil firması olan ve birçok Türk şirketin bir araya gelmesi ile ilk araçlarını üretmeye başlayan TOGG (Türkiye Otomobil Girişimcileri Grubu), ilk otomobilini teslim etti. Üretilen ilk TOGG, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edildi.

Bir süredir üretimde olan ve ön sipariş sürecini tamamlayan TOGG, ilk teslimatını biraz önce gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın birlikte seçtikleri Anadolu Kırmızısı rengindeki TOGG’u Ankara’da teslim aldı. Ayrıca Gemlik Mavisi rengindeki modeli de makam aracı olarak kabul eden Erdoğan, araçları teslim alırken açıklamalarda da bulundu.

“34 EE 2071”

Bugün yapılan etkinlikte ilk TOGG’larla birlikte poz veren ve aracın anahtarını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aracı eşi Emine Erdoğan adına tescil ettirdi. 34 EE 2071 plakası ile dikkat çeken TOGG, Erdoğan’ın deyimiyle Türkiye’nın yeni yüzyılının ilk meyvelerinden biri.

“Yolun açık olsun Togg”

Teslim sürecinde yaptığı konuşmada Togg’un gelişimi ile ilgili bilgiler paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Yolun açık olsun Togg, Rabbim ayağına taş değdirmesin.’ dedi. ‘Tasarımı, fabrikası yapıldı, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Togg tüm testleri alnının akıyla vermiş özel bir otomobildir. Togg, ülkemizin teknolojik gelişiminin, ekonomik kalkınmasının ve küresel itibarının sembolü olarak doğmuş, gelişmiş ve bugünkü seviyesine gelmiştir. İnşallah bugünden itibaren Togg’u yollarda görmeye başlıyoruz. Yolun da bahtın da açık olsun diyorum Togg, Rabbim tekerine taş değdirmesin diyorum.”

Togg için kredi desteği…

Araca teşvik amacıyla kamu bankaları önümüzdeki günlerde kredi paketi açıklar mı?” sorusuna ”Olabilir. Niye olmasın? Kamu bankalarının bu noktada kredi yastıkları müsaittir. Hele hele araçlara bunu rahatlıkla yapabilirler. Konutlarda bunu nasıl yapıyorsak otomobilde de bunu yapmak mümkündür.” yanıtını veren Erdoğan, eşi Emine Hanım ile deneme sürüşü de yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir