Wo Long: Fallen Dynasty ilk gününde 75 bin aktif oyuncuya ulaştı

Wo Long: Fallen Dynasty, Koei Tecmo ve geliştici Team Ninja tarafından oyunseverlerin karşısına çıktı. Steam üzerinden pek çok yorum alan oyun genel anlamda beğenilmesine rağmen, teknik bazı sorunlar yüzünden eleştirildiğini de bilmek gerekiyor.

KENDİ REKORUNU KIRDI

Team Ninja, Wo Long: Fallen Dynasty’den önce Nioh, Dead or Alive, Ninja Gaiden Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin gibi oyunlarla adını duyurmuştu. Geliştirici ekip Wo Long: Fallen Dynasty ile 75 bin ile kendi eş zamanlı oyuncu rekorunu da kırmış bulunuyor.

SteamDB tarafından elde edilen verilerde aktif oyuncu sayısı 30 bine kadar ulaşırken, 24 saatteki oyuncu sayısı 70 bine, 3 günlük oynanma rakamlarına göre de 75 bin 906’ya kadar ulaşıldı.

Oyun PlayStation 4-5, PC, Xbox Series X-S ve One gibi pek çok yerde oynanabiliyor. Steam’de ise 899 TL’ye satılıyor.

Steam’de oyun şu şekilde açıklanıyor:

“Karanlığın derinliklerinden bir ejderha belirir.

Nioh’un geliştiricileri Team NINJA’dan yeni bir karanlık fantazi Üç Krallık aksiyon RPG oyunu.

MS 184, Geç Han Hanedanı, Çin. Ülke kaos ve yıkımla boğuşmaktadır. Uzun yıllar boyunca güçlenen imparatorluk hanedanı artık düşmek üzereydi.

Wo Long, çömelen ejderha anlamına geldiği gibi, aynı zamanda henüz bilinmeyen bir kahraman veya yüce kişi anlamını da taşır. Bu, ileride kahraman olacak askerlerin ‘tanınmadıkları’ dönemlerin ve aynı zamanda bir kahramanın ‘önemsiz biri’ konumundan yükselmesinin hikayesidir.

Krallıktaki İblisler

Kaotik Three Kingdoms period’da geçen bu karanlık fantezide, iblislerin istilası altındaki Later Han Dynasty’de bir militia soldier’in üstün gayretlerle verdiği zorlu bir ölüm kalım savaşı son derece gerçekçi bir şekilde anlatılıyor. Three Kingdoms’ta daha önce hiç görülmemiş bir çılgınlık!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir